Category Archives: Photography – Fotografia

Restaurant


Restaurant, originally uploaded by laurie mayes.

Nagina Tandoori, Georges Street, Dublin, Ireland, Christmas 2005 (this restaurant is now shut & replaced, although the “Yamamori” place on the left is still there) ..800+ views & no comments??? what the?

Autor zdjęcia nieco denerwuje się, ze ludzie nie komentują jego pracy, zręcznie zmieniającej przy pomocy kadrowania szyld restauracji “Nagina Tandoori”, serwującej dania kuchni indyjskiej. Co z tego wyszło, to widzimy.

Me czyli JA


Me, originally uploaded by c.i.n.n.a.m.o.n..

Autoportret w czerni – tak prosty pomysł i raczej nie nowy, a jednak nieodparcie efektowny. Czerń z rudymi włosami oraz twarz. Rozumiem, że twarz, ale jak i gdzie fotografka znalazła czerń z rudymi włosami?

O, moje kadrowanie… . Ucina część twarzy. Poprawię chyba, ale może tak jest nawet lepiej?

Portret dwukompletny


, originally uploaded by Katrijn Michiels Photography.

Picasso ćwiczył uporczywie malowanie portretów kobiet patrząc na to zdjęcie. Próbował, próbował i w końcu mu zaczęło wychodzić i to jak!
Kubizm powstał więc – co wydaje się oczywiste – z manipulowania fotografią i taka właśnie kolejność zjawisk artystycznych okazuje się jak najbardziej w porządku.

Zresztą udowodniła to znakomicie Katrijn Michiels, a więc mamy problem z głowy.

Stacja benzynowa – Texaco Gas Station


Texaco Gas Station, originally uploaded by Hadassah28.

I discovered this old Texaco gas station in Waelder, Texas when we took a side trip on our way between San Antonio and Houston.
These vintage signs and buildings are so full of character, no matter how faded they may be.

Starocie pociągają mnie jak diabli. Nawet w Stanach Zjednoczonych, w których dobre jest to, co nowe, a pięcioletni dom jets uważany za stary, a więc nawet tam można znaleźć urocze starocie, jak ta stacja benzynowa na drodze do Houston w Teksasie. Grupa "Vanishing Beauty" zajmuje się takimi cudeńkami. A ja je oglądam i wszystkich do oglądania zachęcam.

Ribbed Cage – Zakratowany kadr


ribbed cage, originally uploaded by DtotheV.

Nawet na kalifornijskie niebo i w kalifornijskie słońce można patrzeć przez kraty. Jeśli oczywiście tak zechce fotograf. A ten fotograf zechciał.

Drama by Yell Saccani


drama, originally uploaded by yell saccani (A.S).

Drama in KOmiksoMEDIA?

A tak, bowiem Yell Saccani, odnaleziona przeze mnie w gęstej sieci ma takie prace, że mogą i powinny być przedstawiane na internetowych stronach bez względu na tematykę witryn i blogów. I dlatego ten obraz przedstawiam na stronie z foto-humorem. Poza tym KOmiksoMEDIA bywa wesoła, wesołkowata, ironiczna, ale też – mam nadzieję – refleksyjna i całkiem poważna.

PS. Yell, use on-line translator, please.

Pamięć o pierwszym pocałunku – That Memory of a First Kiss

Tak zatytułował tę fotografię artysta z grupy "Humor – a Form of Intelligence" . To pozornie nieefektowne zdjęcie działa swoją treścią, swoim znaczeniem. Dość przejmujące wywiera wrażenie, ale chyba nie smutne. Zresztą sam nie wiem. To zależy od Waszego odbioru. Ciekawe, co pomyślicie, patrząc na tę pracę. Pewnie będzie to zależne od wieku widza – to nic odkrywczego.

Girls Got Legs


girlsgotlegs.com, originally uploaded by lori braun.

To prawda. Nie ma to jak damskie nogi. Tak właśnie mi się wydawało od urodzenia i chyba się nie myliłem.
Kobiece nóżki. Kobiece uda. Uda się albo się nie uda.